מדוע כתיבת תוכן מהווה חלק בלתי נפרד מחנות וירטואלית?

חנות באינטרנט, בדיוק כמו חנות רגילה, מצריכה נוכחות קבועה, רצופה ועדכנית כדי לשמר את חיוניותה. הזנת המוצרים, עדכון המחירים, תחלופת המלאי והשוואה שוטפת מול המתחרים – כל אלה מחייבים את בעל החנות, אם ברצונו להישאר גורם דומיננטי ברשת בתחום עיסוקו, להיות "עם אצבע על הדופק" ולשים דגש על כתיבת תוכן.

אולם, הניסיון מלמד שמרבית בעלי החנויות אינם יכולים להרשות לעצמם, בעיקר משיקולי זמן ויכולת, לדאוג לשמר את הדינמיות של אתריהם. רבים מהם מעדיפים לפתוח את החנות, להותיר אותה "באוויר" ולקוות לטוב. מצב שכזה, שבו אתר אינו מתוחזק כראוי ואינו מתעדכן באופן קבוע – הופך עם הזמן את האתר לבלתי רלוונטי, וכפועל יוצא פוגע במטרה הראשונית שלשמה הוא הוקם – הגדלת היקף המכירות. על מנת להשאיר את החנות פעילה, על בעל החנות הוירטואלית לדאוג לכתיבת תוכן שיווקי אשר יתאר כהלכה את המוצרים והשירותים הניתנים בחנות שלו.

שירותי ניהול תוכן

חברת Salepoint, המודעת לבעייתיות זו העומדת כמכשול בפני כל מי שמבקש לפתוח חנות וירטואלית באינטרנט, מעמידה לרשות לקוחותיה שירותי ניהול תוכן מקיפים ומקצועיים ביותר, שאמורים להסיר את ההתלבטות האחרונה בדרך להקמת האתר, והיא כוללת בין השאר את מגוון השירותים הבאים:

  • הזנת מוצרים: כתיבת תוכן ועריכה של תיאורי המוצרים באופן ברור ורהוט, ועם זאת קריאטיבי ומעניין, תוך הקפדה על האלמנטים החיוניים להצלחה שיווקית באינטרנט – צפיפות מילות מפתח, שימושיות, תגיות HTML, מטא-מידע, כותרות ושיקולי עריכה חיוניים נוספים הנחוצים לקידום אתרים מסחריים. הכתיבה נעשית באופן המותאם לרשת האינטרנט מתוך מטרה להגביר את העניין של המבקרים באתר ולגרום לחזרתם. שירות זה, יש לציין, ניתן בכל היקף הנדרש על ידי בעל החנות – כמשימה חד-פעמית, מתמשכת או קבועה.
  • הזנת תמונות: צילומי המוצרים מהווים את "חלון הראווה" של החנות, ומכאן חשיבותם המכרעת בעיני הגולשים, שבניגוד לחנות רגילה אינם יכולים לחוש את המוצרים ולבחון אותם מקרוב. התמונות, אם כך, כמו גם אמצעים ויזואליים נוספים (וידאו, למשל), חייבות להיבחר בקפידה ולהיות מוזנות בגודל, במשקל ובמינון הנכונים. גם בתחום זה מעניקה Salepoint שירות כתיבת תוכן אישי ומקצועי, שיהפוך את החנות שלכם למקום חווייתי ונעים לשיטוט, כזה שיעביר לגולשים את התחושה הקרובה ביותר לדבר האמיתי.
  • איתור, איסוף וכתיבה שיווקית של כל סוגי התוכן: חדשות, מאמרים, טקסטים תדמיתיים אודות החברה ותכנים נדרשים נוספים, שמטרתם להעביר מסר חד, נהיר ואפקטיבי תוך הנעת הגולש לרכישה.
  • תכנון והפקת תוכן באתר, כך שישרת את קידומו באינטרנט על הצד הטוב ביותר, תוך שימוש במילות מפתח, צירופי מילים ומינוחים בתחום האתר במקומות המתאימים ובמינון הנכון.
  • עריכת תכנים קיימים תוך הקפדה על שכתוב, הגהה ועריכה לשונית ברמה גבוהה ומקצועית, וכן בקרת איכות על מערכי התוכן, התאמת התכנים למדיה האינטרנטית וטיוב הטקסט לפני הזנתו.
  • הכוונה וייעוץ: החל משלב החשיבה הראשונית – קהל היעד, צורת הפנייה הנכונה ביותר והגישה השיווקית שתשיג את האפקטיביות המירבית, ועד לשלב ההזנה של תוכן שיווקי לאתר. הזנת התוכן מתבצעת באופן מקצועי עם רגישות גבוהה לתוכן, הבנת עולמו של הלקוח והגשת תוצרי תוכן מוקפדים המוכנים להזנה למערכת המג'נטו.

מערך התוכן של Salepoint

מערך התוכן שלנו מנוהל על ידי אורן כהן, עורך תוכן בכיר המתמחה בעריכה ובכתיבת תוכן למדיות העיתונות והאינטרנט, ובכלל זה כתיבה ועריכה שיווקית, עיתונאית, פרסומית וקריאטיבית. אורן מתמחה בכתיבה שיווקית לחנויות וירטואליות ולאתרים באינטרנט.

בין שאר עיסוקיו שימש במשרות בכירות רבות בענף התקשורת המקומית בארץ: כתב ועורך המקומון "שבע", מייסד ועורך ראשי של העיתון "זמן הנגב" מרשת "זמן מעריב", עורך ראשי של העיתונים "ידיעות הנגב" ו"ידיעות אילת" מבית "ידיעות תקשורת", מייסד ועורך ראשי של "מקומון העיר באר שבע והסביבה" ועוד.